Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013

Νίκη Αιγινίου - Παναθηναϊκός (30/11, 19.00) /Δηλώσεις προπονητών

Ντέρμπι επιβίωσης στο Αιγίνιο με τη γηπεδούχο Νίκη να υποδέχεται το Σάββατο (30/11, 19.00) τον Παναθηναϊκό σε ένα από τα πιο σημαντικά ματς της 8ης αγωνιστικής VolleyleagueΟΠΑΠ που θα κρίνει πολλά για την παραμονή των δύο ομάδων στην

Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

Πάλεψε αλλά έχασε η Νίκη στη Γλυφάδα από την ΑΕΚ/ Δηλώσεις Μέλκα, Κλαρούδα

Η ΑΕΚ πιέστηκε στο 1ο σετ από τη Νίκη Αιγινίου και με κορυφαίο τον Πέτρο Πέτρογλου νίκησε με 3-0 σετ στη Γλυφάδα επιστρέφοντας στις νίκες στο πρωτάθλημα της Volleyleague ΟΠΑΠ ύστερα από

Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2013

ΑΕΚ - Νίκη Αιγινίου αύριο στις 20.00/ Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μαρκάτσας, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Τσάκας, Αντωνόπουλος, Γραμματεία: Λιάκου

Το πρώτο τους ραντεβού στην Volleyleague ΟΠΑΠ έχουν κλείσει για αύριο Σάββατο (23/11, 20.00) η ΑΕΚ και η Νίκη Αιγινίου στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής. Η «Ενωση» τρεις ημέρες μετά την πρόκριση της στο φάιναλ-4 του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» θέλει να κάνει «νέα αρχή» και στο

Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

Ο Αργύρης Μαυροβουνιώτης ο κορυφαίος της Νίκης Αιγινίου στο παιχνίδι με τον Παμβοχαικό

MVP 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ο ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ

Ο ακραίος του Α.Ο.Κηφισιάς Θανάσης Πρωτοψάλτης αναδείχτηκε MVP (πολυτιμότερος) αθλητής της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volleyleague ΟΠΑΠ. Είναι η πρώτη φορά που ο Πρωτοψάλτης αναδεικνύεται MVP από το

Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

Η Νίκη Αιγινίου 3-2 τον Παμβοχαϊκό σε αγώνα θρίλερ/ Δηλώσεις προπονητών

Μετά από αγώνα... θρίλερ η Νίκη Αιγινίου νίκησε τον Παμβοχαϊκό 3-2 σετ και σημείωσε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα αλλά την πρώτη εντός έδρας μετά το 3-0 στην Πάτρα

Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2013

Το τρένο των εφήβων έκανε τη πρώτη του ήττα. Νίκη 3-2 για τις κορασίδες με τον Αρχέλαο.

Πρόγραμμα Εφήβων περιόδου 2013-2014

Β ΓΥΡΟΣ

Ο Σπένσερ Μακλάχλιν στην ALL STAR TEAM THΣ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ALL STAR TEAM THΣ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Σαβ.16/11/2013 ΔΑΚ Αιγινίου 19.00: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής, οι διαιτητές και η TV

Με έξι αγώνες της 6ης αγνωιστικής που θα γίνουν όλοι το Σάββατο 16 Νοεμβρίου και δύο τηλεοπτικές μεταδόσεις από τους αγώνες Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ και ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα της Volleyleaue ΟΠΑΠ. Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και η TV της 6ης αγωνιστικής:

Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2013

Νίκη... χρυσός για τη Νίκη στην Πάτρα, 3-0 την Παναχαϊκή/ Δηλώσεις προπονητών

Η Νίκη Αιγινίου σημείωσε σπουδαία νίκη με 3-0 στην Αγυά επί της Παναχαϊκής με 3-0 στο ντέρμπι «επιβίωσης» της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volleyleague ΟΠΑΠ. Η ομάδα του Γιάννη Μέλκα έχοντας υπεροχή σε σερβίς και μπλοκ πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα που την

Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013

Παναχαϊκή - Νίκη Αιγινίου (5η αγωνιστική, 10/11, 19.00)

Στη σκιά της παραίτησης του Άρη Αγγελόπουλου από την τεχνική ηγεσία της Παναχαϊκής ύστερα από 7 χρόνια θα γίνει στο γυμναστήριο της Αγυάς το ντέρμπι επιβίωσης μεταξύ της ομάδας της Πάτρας και της Νίκης Αιγινίου για την 5η αγωνιστικής του

Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2013

Οι Γεωργουλέας, Κυριοπούλου διαιτητές στο Παναχαϊκή – Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου

To πρόγραμμα, οι διαιτητές και η TV της 5ης αγωνιστικής

5η αγωνιστική – Volleyleague ΟΠΑΠ

Μιχάλης Χριστοφορίδης και Απόστολος Αρμενάκης οι καλύτεροι του αγώνα Νίκη-'Αρης από κάθε ομάδα

Ο Αμερικανός Χάουαρντ Τζέι Πέτι του Γ.Σ.Λαμία αναδείχτηκε MVP (πολυτιμότερος) αθλητής της

Τρένο οι έφηβοι, επιστροφή στις νίκες για τις κορασίδες

Πρόγραμμα και αποτελέσματα  Εφήβων περιόδου 2013-2014
Β ΓΥΡΟΣ

Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

Οι δηλώσεις των προπονητών Μέλκα, Κράβαρικ μετά το τέλος του δραματικού αγώνα

Ο προπονητής της Νίκης Αιγινίου Γιάννης Μέλκας και του Άρη Αντρέι Κράβαρικ δήλωσαν μετά τη νίκη της ομάδας της Θεσσαλονίκης με 3-2:
Ο προπονητής της Νίκης Αιγινίου Γιάννης Μέλκας είναι πικραμένος από το τρόπο που χάθηκε το τάι μπρέικ:

Κάτι έμεινε στη μέση.... ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ - ΑΡΗΣ 2-3

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα Volleyleague ΟΠΑΠ σημείωσε ο Άρης και μάλιστα εκτός έδρας επί της Νίκης Αιγινίου. Ο αγώνας έγινε... θρίλερ μετά το 2ο σετ καθώς ο Άρης προηγήθηκε 2-0 αλλά η Νίκη Αιγινίου με αντεπίθεση κατάφερε να ισοφαρίσει και να οδηγήσει τον αγώνα στο τάι μπρέικ

Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2013

Αποτελέσματα και βαθμολογία Εφήβων 3ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα και βαθμολογία Εφήβων περιόδου 2013-2014
Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013 3η αγωνιστική

Θερμά συγχαρητήρια στον Αιγινιακό για την ιστορική του πρόκριση

Ο ΜΑΣ ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ συγχαίρει τη ΠΑΕ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ για τη τεράστια και ιστορική του

ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΣ Άρης Σάββατο στις 19.00 στο ΔΑΚ Αιγινίου

Volleyleague 2013-14 - 4η αγωνιστική: Πρόγραμμα - Διαιτητές

Δύο αλλαγές έγιναν στο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volleyleague ΟΠΑΠ 2013-14. Ο αγώνας Φοίνικας Σύρου - Παναχαϊκή θα αρχίσει μία ώρα νωρίτερα (στις 18.00), ενώ το ντέρμπι κορυφής Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΕΚ θα γίνει την Δευτέρα 4/10 και όχι την Κυριακή 3/10: